Vranovice-Kelčice
Drobečková navigace

O obci > Služby > Spolky v obci > Zahrádkáři Vranovice

Zahrádkáři Vranovice

 

zah..jpgJAK VZNIKÁ ZAHRADNÍK

Proti všemu zdání zahradník se nerodí ze semene, výhonku, cibule, hlízy ani štupru, nýbrž vzniká zkušeností, okolím a přírodními podmínkami. My zahradníci žijeme jaksi do budoucnosti; kvetou-li nám růže, myslíme na to, že příští rok nám pokvetou ještě líp; a za nějakých deset let bude z tohohle smrčku strom – jen kdyby už těch  deset let bylo za mnou! Chtěl bych už vidět, jaké budou ty břízky za padesát let. To pravé, to nejlepší je před  námi. Každý další rok přidá vzrůstu a krásy. Zaplať pánbůh, že už zase budeme o rok dál!

Karel Čapek: Zahradníkův rok (1929)

Abyste žádný den na svou zahrádku nezapomněli, připravil si pro vás ČZS  na každý den malou radu, ve které se dozvíte, čemu se na zahrádce právě můžete věnovat. Nejedná se o striktní rady, ale jen  kalendářně rozdělené připomenutí nejčastějších činností.  

Podrobné rady do zahrady na každý den najdete zde 

http://www.jentodobre.cz/?cat=3Jen to dobré z naší země - informační a zábavně naučný portál Ministerstva zemědělství. Najdete tu to nejlepší, co nám dává český a moravský venkov. Portál se věnuje potravinám, životnímu  prostředí, ochraně zvířat, lesnímu hospodářství, zemědělství, farmaření nebo dotacím. Nabízí tipy na dobré domácí produkty, trhy, rady pro vaši zahradu, ale i výlety a zajímavosti z Čech, Moravy  a Slezska.

slivovice.bmp

Vranovská štamprla

Mezi tradiční každoroční akce, které pořádá ČZS ZO Vranovice - Kelčice patří soutěž o nejlepší domácí pálenku pod názvem "Vranovská štamprla". 

Výsledky posledních ročníků:

Fotografie z akcí ČZS ZO Vranovice - Kelčice najdete zde

TOPlist